Autor

Dawid Hałajda - ur. 18. czerwca 1998 roku w Górze, gdzie ukończył liceum ogólnokształące na profilu prawno-językowym. Wtedy też został laureatem konkursów literackich o nazwie Wędrówki Szlakiem Wartości oraz O Laur Złotego Pióra.

Rysunek autorstwa Olimpii Dimitriu przedstawiający autora


W wieku 19 lat wyjechał do Niemiec, gdzie w mieście Herzberg am Harz zdobył wykształcenie zawodowe na kierunku logistycznym, pracując również w centrum logistycznym. Szkołę ukończył z jednym z najlepszych wyników w landzie Dolna Saksonia.

W 2020 roku opublikował pierwsze opowiadanie w Google Play Books pt. Czy ty jesteś normalny?, które przeczytało do tej pory ponad 5000 osób. Opowiadanie to jest odwróceniem ról społecznych o 180 stopni, jego akcja została umiejscowiona w XXII wieku i jest reakcją autora na brak tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

 


22 kwietnia 2021 roku swoją premierę miała opowieść o nazwie Pragnę moich łez z powrotem, a 23 września tego samego roku pierwsza powieść drukowana Diamentowy Cierń. Książkę promował utwór muzyczny o takim samym tytule - klimatyczna ballada zespołu Nie Tak Głośno z dziecięcym chórem. Patronat nad powieścią sprawowali: Kosz z książkami, nakanpie.pl, Grupa Literacka Force, Biblioteka Feniksa, Marta wśród książek oraz Poczytaj ze mną. Zorganizowano wiele akcji promocyjnych, m.in. ukryto zakładki do książki w kilku miastach w Polsce, w tym we Wrocławiu.

Autor nie kryje zamiłowania kulturą gotycką. Z cylindre  rozstaje się tylko podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Uwielbia naturę, zdrowe odżywianie i gotowanie w dobrym towarzystwie przy jazzowej muzyce. Filmy, literaturę i muzykę pochłania najchętniej w towarzystwie świec. Od lat udziela się charytatywnie - pomaga w zbiórkach pieniędzy dla osób chorych i potrzebujących, pracował w ramach wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej we Wschowie z niepełnosprawnymi dziećmi oraz regularnie oddaje krew. Wkrótce zostanie dawcą szpiku.